06
Sep
2012

Safeway Deals: iTunes, Hormel and Luvs Diapers

09/06/2012. This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy.

Here are a few more deals for the week at Safeway stores:

Luvs Diapers Jumbo Packs are priced at $5.00 tomorrow only (9/7)
Check your Just for U account, because under coupons and baby, mine has a $1 off Luvs coupon

There doesn’t seem to be a limit on the diapers and that Just for U coupon should come off for each pack you purchase in the same transaction (just one transaction so buy all the ones you want in one trip).

*I checked and this is $.12 per diaper so it actually beats the Luvs deal running at Target this week.

Reader Sylvia mentioned she found an iTunes coupon in her Just for U account.
I have the same coupon, it is $15 off a $50 gift card purchase (under special offers)

There is also the catalina I mentioned in the weekly deals running right now for $5 back when you spend $30 or more on iTunes cards!

So here is how it looks:

Buy 1 card for $50
Use the Just for U coupon for $15 off your purchase
Pay $35 and get a $5 catalina coupon for next time.

Great deal!

Reader Adena has a personal price of $2.29 for Hormel lunchmeat. This week there is a $1.50 off Just for U coupon. If you find that personal price in your account, you will pay $.79 per pack!

You can buy as many as you want and the coupon comes off each pack. You can only do one transaction though, so again buy all you want at one time.

Now I do not have this personal price so just double check no limits are stated on the offer when you save it to your card.

Reader M found Heinz Ketchup 32/36oz as a personal price of $1.73.  There is also a Just for U coupon for $1 off the same size- so $.73 after coupon!

Again these are all deals that may or may not be in your account, but certainly worth looking for!  If you are not familiar with Just for U, read all about it here.

You can see the rest of this week’s Safeway deals here.

Oh PS:  Here is my plan for Safeway.  I usually buy organic strawberries but this week I want to make jam with the girls, so I am going to try this:

Buy 5 packs of strawberries at $2.49
Use Just for U coupon for $.50 off each
and Use Just for U personal deal of $3 off a $10 produce purchase

If that works properly I will pay $1.39 per lb! I need a filler to hit $10, so I will probably grab a few bananas.

Pin It

{ 25 comments… read them below or add one }

Leave a Comment

Previous post:

Next post:

©2008-2012 MyFrugalAdventures.com — All rights reserved. My Frugal Adventures

This site runs on Starbucks, Chocolate and WordPress using the Thesis Theme

Site Design and Theme Tweaking by Moritz Fine Designs and Joy @ Five J's Design